Kljub oblačnemu, torkovemu jutru so bili stanovalci iz prvega nadstropja zajtrka na terasi zelo veseli. Ena izmed stanovalk je celo dejala: " To je tako kot bi gledal film Zajtrk pri Tiffanyju."
Topla jutra kar kličejo po uživanju na prostem. Ko pa so na terasi še udobni stoli in senčniki so pika na i le še sveže pripravljena umešana jajca ali pa jajca na oko. Danes so v tem uživali stanovalci iz drugega nadstropja in del stanovalcev, ki bivajo v pritličju.
Topla sobota nas je zvabila pred dom, kjer smo se najprej dobro razmigali na to pa se predali soncu in uživali ob sladoledu, ki nam ga je tudi tokrat pripravila sladoledarna Papiga iz Juršincev.
Letos so češnje res bogato obrodile. Najboljša češnjeva sladica pa je zagotovo češnjev štrudelj, ki smo ga na kulinarični delavnici pripravili s skupnimi močmi. Bil je tako dober, da ga je v hipu zmanjkalo.
Na oddelkih za osebno spremljanje je četrtkovo dopoldan v naši enoti minilo v znamenju plesa... Začeli smo z zabavnimi disco ritmi, zaključili pa z domačo narodno glasbo. Sledi nadaljevanje...
Tokrat se je zbralo res veliko število tistih, ki so v zadnjih dveh mesecih praznovali svoj osebni praznik. Rojstnodnevno praznovanje so s pesmijo in otroško razigranostjo popestrili otroci iz vrtca Juršinci manjkala pa ni niti slastna torta.
Vroča sreda, kratki rokavi, sončna očala in pokrivala. Svojci, veliko prostovoljcev, vozički in sladoled. Za nami je tradicionalni sprehod z vozički. Letos nas je pot ponovno vodila po novem naselju Juršincev vse do sladoledarne Papiga kjer smo zelo uživali v okusnem sladoledu. Sladoledar nam je zaupal, da 160 sladoledov v tako kratkem času še ni izdal. Prijetno druženje smo sklenili pred domom ob zvokih harmonike. Ob tem, za stanovalce nepozabnem dogodku gre iskrena zahvala vsem, ki ste nam ponovno priskočili na pomoč in skupaj z nami ustvarili nepozaben dan za vse, ki ne zmorejo več sami na sprehod. Hvala vam, dragi svojci in naši prostovoljci: Rdeči križ Juršinci, Juršinske gospodinje, društvo upokojencev Polenšak, harmonikaš: gospod Munda in sladoledarna Papiga Juršinci. Hvala vsem, da skupaj z nami ustvarjate nepozabne trenutke v jeseni življenja naših stanovalcev.
Pravijo: »Enkrat ni nobenkrat.« Preden odcvetita akacija in bezeg smo ponovno stopili skupaj. Stanovalci kulinarične skupine so pripravili toliko ocvrte akacije in bezga, da so v sladki dobroti uživali prav vsi v domu.
Obiskal nas je pevski zbor medicinskih sester »La Vita« in nam s čudovitim prepevanjem polepšal sredin popoldan. Vzdušje je bilo tako lepo, da se letos zagotovo vidimo še enkrat so dejale. Mi pa se jim za prekrasen pevski nastop iz srca zahvaljujemo in jim želimo, da še naprej tako srčno in predano prepevajo in opravljajo poklic medicinske sestre.