Ob Aninem žegnanju smo v naši enoti pripravili prijetno druženje na prostem. Stanovalci in prostovoljci so skupaj uživali ob pripravi okusnih ciganskih pečenk in prijetnem klepetu. Bilo je lepo dopoldne, polno smeha, dobre volje in prijetnih spominov.
V naši enoti smo stanovalce razveselili s prav posebnim sladkim razvajanjem – sladolednim dnevom. V prijetni družbi naših »sladoledarjev« in sončnem vremenu smo se sladkali z različnimi okusi sladoleda, ki so navdušili prav vse.
Tokrat smo se namesto v paviljonu razgibali kar na svežem zraku – v našem parku.
V telovadbo smo vključili balone, žoge in mavrično ponjavo ter ob tem poskrbeli še za veliko smeha in seveda gibanja.
Naše stanovalke so v prijetni senci domskih brajd z veseljem sodelovale pri smukanju sveže nabrane sivke. Ob vonju dišeče sivke in sproščenem klepetu je delo kar samo steklo.
Skupaj s stanovalci smo se odpravili v park na vrt ter nabrali so svežo meto, ki smo jo nato skrbno posmukali. Uživali smo ob prijetnem delu in klepetu. Zdaj pa že razmišljamo, kako bomo meto uporabili – bo za čaj ali mogoče kaj sladkega?
Mirno jutro, topel vetrič in prijetni sončni žarki so popoln recept za začetek dneva, zato smo si danes privoščili zajtrk na terasi in uživali v vsakem grižljaju.
V okviru tokratne delavnice, ki je potekala v prijetnem in sproščenem vzdušju, so naši stanovalci stopili korak bližje morju in ustvarili čudovite svetilnike. Svetilnike smo izdelali iz kartonskega valja in ga v pasovih pobarvali v značilne rdeče in bele barve, narisali smo še okna in vrata, na vrh svetilnika pa dodali še svečko – simbol topline in svetlobe.
V naši enoti je zadišalo po sivki in sveži meti. Stanovalci so namreč skupaj z zaposlenimi iz nabrane sivke in mete pripravili domač sirup, ki ni le okusen, ampak tudi osvežilen. Ob prijetnem klepetu, kuhanju in polnjenju stekleničk smo preživeli čudovite trenutke, polne arom, spominov in nasmehov.
Sredino popoldne je bilo pri nas še posebej prijetno in živahno – s svojim nastopom so ga polepšale ljudske pevke Folklornega društva Anton Jože Štrafela, ki se jim je pridružil tudi mlad harmonikar. S pesmimi, polnimi topline in spominov, so navdušili naše stanovalce, ki so jih nagradili z nasmehi in aplavzom. Vsi skupaj pa smo z njimi seveda tudi zapeli.
Nastop je bil prežet z domačnostjo, srčnostjo in iskrenostjo – hvala pevkam in harmonikarju za lep, s pesmijo prežet popoldan.
Naš stanovalec g. Darko je iz lesa izdelal polno morskih bitij (rib, morskih konjičkov, delfinov). Sostanovalci so zato z veseljem poprijeli za čopiče in ustvarjalno pobarvali izdelke. Ob tem so nastajale edinstvene in barvite umetnine, ki bodo krasile naše prostore in nas hkrati spominjale na barvit morski svet ter nas popeljale v pravo poletno vzdušje.