Topla jutra kar kličejo po uživanju na prostem. Ko pa so na terasi še udobni stoli in senčniki so pika na i le še sveže pripravljena umešana jajca ali pa jajca na oko. Danes so v tem uživali stanovalci iz drugega nadstropja in del stanovalcev, ki bivajo v pritličju.
Topla sobota nas je zvabila pred dom, kjer smo se najprej dobro razmigali na to pa se predali soncu in uživali ob sladoledu, ki nam ga je tudi tokrat pripravila sladoledarna Papiga iz Juršincev.
V četrtek, 4.6.2026 smo pred vhodom našega doma posadili sivko.
Hvala vsem stanovalcem za sodelovanje, dobro voljo in skrb za lepo okolico.
Veselimo se, da bo sivka kmalu zacvetela in polepšala naš vsakdan. 💜🌿
Stanovalke in stanovalci z velikim veseljem vsako leto sodelujejo pri novih zasaditvah loncev in gredic. Rožice je šla kupovat naša Bernarda. Po njenem izboru so nastale zelo lepe zasaditve. Vhod v enoto tako ponovno zgleda popolnoma drugače.
Odzvali smo se na povabilo KUD Markovski zvon, ki je pripravil v režiji Marjetke Svenšek Kristovič komedijo Revizor in je bila na ogled dva vikenda zapored na župnijskem dvorišču v Markovcih. Stanovalci so uživali v predstavi in se nekoliko kasneje odpravili k večernemu počitku, kar jih sploh ni zmotilo. Vsi so bili zelo zadovoljni.
Stanovalci so se z varuhinjo Anico odpravili v sosednjo vas, kjer nam je prijazna gospa Suzana ponudila možnost nabiranja kamilic, ki so samorasle na njeni njivi.
Stanovalci so oluščili veliko orehov. V luščenje jih je pripeljala naša sodelavka. Stanovalcem so taka opravila zelo všeč, saj so jim znana in zdijo se jim zelo smiselna, potrebna in koristna. Nekaj so jih lahko seveda tudi poskusili.
Stanovalka, ki je bila pri nas začasno je podala idejo za peko potice. Ponovno je zamesila testo, pripravila nadev in popoldanska kavica je bila še bolj slastna, saj je bil zraven košček potice. Bilo je je dovolj za vse.
Stanovalka je dala pobudo za peko slanikov. Ob pomoči varuhinje, ki je poskrbela za sestavine je zamesila testo, brez vage in ob pomoči drugih stanovalk so nastali slastni slani kifeljčki. Lepo je dišalo in bili so zelo dobri.